انتخاب اسکیت برد خوب میتونه یک دردسر برای تازه کارها و مبتدی ها باشه. متن پایین به شما یاد میده که برای خرید اولین اسکیت بردتون دنباله چی بگردین و بهترین ستاپ رو بسته به نیازتون پیدا کنید. این مسلم است که اسکیترها با ستاپ درست، تمرین سرگرم کننده تری دارند. شاید در نگاه اول تشخیص تمام قطعات جداگانه اسکیت برد سخت به نظر بیاد؛ شما میتونید اصل و پایه قطعات که کمک میکنه تا یک اسکیت برد کامل داشته باشینو به خاطر بسپرین. برای اطمینان از اینکه تخته، تراک ها،چرخ ها، برینگ ها و پیچ و مهره ها تماما باهم سازگار هستند برای شما یک فهرست تهیه کردیم. با این فهرست شما می تونید در ۶‌مرحله به راحتی اسکیت برد بی عیب خودتونو بسازین. حالا نکته هارو بخونید و طبق فهرست عمل کنید.

 اندازه و سایز تخته:

حتما سلیقه شخصی شما برای انتخاب باریک یا پهن بودن تخته تاثیر گذار خواهد بود. تمایل و مد فعلی در اسکیت برد هم در نظر شما راجع به عرض و‌ شکل تخته بی تاثیر نخواهد بود. یک راهنمایی خوب انتخاب کردن تخته با توجه به سایز بدن شماست. جدول پایین رو نگاه کنید تا عرض درست رو‌با توجه به سایزتون پیدا کنید. عرض اسکیت برد همیشه به اینچ گفته میشه. هر اینچ ۲.۵۴ سانتی متر است. این راهنمایی ها تنها توصیه می شوند. ستاپ هایی بجز آنکه ما پیشنهاد کردیم هم میتونه به همون اندازه خوب کار کنه و سرگرم کننده باشه. در واقع به این بستگی داره که بخوای با تختت چیکار کنی و کجا و چجوری اسکیت بازی کنی. در قدم های بعدی با توجه به جنس های مختلف زمین پیشنهاد های مختلفی به شما می دهیم.

نوع زمین :

وقتی ستاپ خود رو انتخاب می کنید باید به استایلی که در نهایت می خواهید روش تمرکز داشته باشین فکر کنید. اگه در حال حاظر انتخاب خود رو می دونید یا می خواین یک ستاپ معمولی برای همه جا داشته باشین به پیشنهاد های زیر توجه کنید. همون طور که قبلا ذکر کردیم اینها تنها توصیه ما به شماست نه الزامات.

اسکیت پارک/هر نوع زمینی

اگر شما بیشتر در اسکیت پارک احساس راحتی می کنید یا هنوز فکر نکرده اید ما به شما ستاپی برای تمامی زمین ها پیشنهاد می کنیم. تخته ها پهناییی بین ۷.۵۷ و ۸.۵ دارند و تقریبا برای هر زمینی مناسب اند زیرا بهترین تعادل بین مانور پذیری و استواری رو دارند. تراک های استاندارد متوسط بهترین برای ستاپ شما در تمامی زمین ها هستند. چرخ های نرم تر با سایز متوسط بین ۵۲ تا ۵۶ میلی متر برای چسبیدن بهتر اسکیت برد به سطح صاف اسکیت پارک گزینه خوبیه. همچنین بسته به ترجیح و سلیقه شما، می تونید برای افزایش نرمی از شاک پد (shock pad) برای تراک ها استفاده کنید. وقتی شروع به تمرین در رمپ ها می کنید حتما از وسایل ایمنی استفاده کنید.

اسکیت برد در خیابان:

آیا شما و اسکیت بردتون به خیابون تعلق دارین؟ پس این استایل از اسکیت برد مناسب شماست. تخته های باریک بین ۷.۵ تا ۸ به علت فلیپ (flip) خوردن راحت تر و سریع العمل تر بودن بهترین انتخاب برای اسکیت خیابونیه. تراک های کوتاه و متوسط بهترین انتخاب برای این سبک اسکیت کردنه.همچنین تراکهای سبک که کینگ پین و میله تراک آنها توخالیه وجود داره که اونها رو با پیچ های کوتاه میتونید به تخته اسکیت ببندید. هر چقدر وزن شما کمتر باشه ارتفاع ollie و flip شما بیشتره. چرخ هایی با سختی ۱۰۰A یا بیشتر بهترین گزینه برای گرایند و اسلاید کردن هستند. به طور معمول در اسکیت سواری تو خیابون به علت سریع تر و مانور پذیر تر بودن از چرخ های کوچیکتر استفاده میشده اما اگر در زمین هایی با پوسته سخت یا سطح خشن بازی می کنید چرخ های شما نباید زیاد کوچیک باشه چون با هر سنگ کوچیکی متوقف میشه و شمارو از اسکیت بردتون به آغوش گرم آسفالت میندازه! وقتی برینگ هاتونو انتخاب می کنید به خاطر خاک و کثیفی خیابون به مدل هایی با دوام و قابل بازگشت به شکل اولیه شک‌ نکنید. در اسکیت برد خیابونی همه چیز به تخیل و نحوه درک شما از محیط بستگی داره. رو همه چیز میشه اسکیت کرد!(Anything can be skated) و تنها حد و مرض، خلاقیت شماست! نکته: وقت اسکیت روی میله یا لبه همیشه وکس همراه داشته باشین

رمپ/استخر های لوبیا شکل/زمین U شکل:

اگر آینده شما از رمپ ها، استخر های لوبیا شکل، سطح های شیبدار و حرکات هوایی پر میشه ما تخته هایی با پهنای ۸ به بالا که دارای فرم و شکل های مختلفی بوده رو توصیه می کنیم. تخته های پهن تر فضای بیشتری برای ایستادن شما دارند که میتونه یک امتیاز مثبت در سرعت بالا و زمانی که در هوایین محسوب بشه. به علاوه transition skaters معمولا از چرخ های قطور استفاده می کنند تا سرعت زیادشون برای مدت زمان بیشتری حفظ بشه. بعضی از آنها از چرخ های نرم تر برای بهتر چسبیده شدن به زمین استفاده می کنند. برای جلوگیری از آسیب دیدن چرخ های گنده فقط از تراک های متوسط یا بلند استفاده کنید. معمولا در این استایل از شاک پد (shock pad) ها هم استفاده می شود. برای اسکیت در رمپ وسایل ایمنی رو فراموش نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 12 =